Historia legalizacji hazardu

Wbrew tego co myśli wielu ludzi w większości państw świata hazard jest legalny. Nie zawsze jednak tak było, a historia legalizacji hazardu jest bardzo burzliwa. W Polsce do dziś dzień niema dokładnie sprecyzowanych przepisów dotyczących tego czy gra w kasynach internetowych jest legalna i czy od wygranych powinniśmy płacić podatek. Co najśmieszniejsze ministerstwo finansów umywa od tego ręce, kompletnie nie chcąc się pchać w tą zawikłaną procedurę.
Hazard w pojęciu „nowo-żytnim” narodził się głównie we Francji gdzieś w XVII wieku. Wówczas była to rozrywka dla elit i szlachty, która chętnie grywała w wymyśloną we Francji ruletkę, lecz była jak najbardziej legalna. Głównymi ośrodkami hazardu były wówczas nadmorskie siedziby panów, zaś rolę stolicy hazardu pełniło Monte Carlo, gdzie w XIX wieku wybudowano pierwsze kasyno na świecie.

Sytuacja zupełnie inaczej miała się w USA, gdzie hazard wyemigrował właśnie z Francji. Choć początkowo i tam był legalny, sytuacja szybko się zmieniła. Powodem była duża liczba szulerów i oszustów, którzy żerowali na tych, którzy chcieli zagrać w pokera czy blackjacka. Hazard sprzyjał także napadom i kradzieżom wobec czego na początku XX wieku został zakazany. Mimo tego nadal kwitł w „podziemiu” i przetrwał.

W 1931 zmieniono pogląd na hazard i został on zalegalizowany w stanie Nevada a później w innych stanach. Rząd amerykański uznał, że zamiast tępić hazard, można na nim zarobić. Wygrane zostały zatem opodatkowane i od tego czasu mają swój wkład w budżet Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu zaczął się także prawdziwy rozkwit hazardu w USA, które są obecnie prawdziwym centrum świata w tej dziedzinie rozrywki.