Historia gry bingo

Bingo jest grą, która jeszcze całkiem niedawno była popularna jedynie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Kanadzie. Nie oznacza to jednak, że nie gra się w nią w innych krajach. W ciągu ostatnich kilku lat bingo stało się popularne niemalże w każdym miejscu na świecie, również i w naszym kraju. Nie wszyscy wiedzą jednak jak wyglądają zasady tej gry. Na szczęście nie potrzeba zbyt wiele czasu, aby opanować jej zasady niemalże do perfekcji.

Gra w bingo polega bowiem na zaznaczaniu liczb, które są losowane w czasie rozgrywki na karcie o wymiarach pięć na pięć pól. Osoba, która zaznaczy wszystkie liczby na karcie krzyczy bingo, aby zakomunikować innym, że to ona właśnie wygrała.

Istnieje pewien stereotyp na temat tej gry, że graczami w nią są głównie emeryci oraz osoby w podeszłym wieku. Nie jest to jednak prawda, ponieważ gra ta zdobywa coraz większą popularność, również wśród starszych i młodszych graczy.oczywiście istnieją gry, które są bardziej emocjonujące, jak na przykład blackjack czy ruletka. Nie oznacza to jednak, że poziom ryzyka jest taki sam. Bingo jest grą, która nie ma zbyt dużego poziomu ryzyka, co sprawia, że wiele osób, które nie lubią zbyt wiele ryzykować decyduje się właśnie na taką zabawę.

Bingo nie ma tradycyjnego, hazardowego charakteru, jej wymiar jest bardziej towarzyski. W grze tej chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, a dopiero później o wygrane, które nie są zbyt wielkie, szczególnie przy grze w ruletkę czy pokera.