Duch hazardu

Wbrew pozorom hazard nie wziął swego początku wraz z czasem powstania pierwszego kasyna. Gry hazardowe były już bardzo popularne na kilka tysięcy lat przed naszą erą. Na każdym targu w starożytnych Chinach można było zagrać w słynne “trzy kubki”. Gra polegała na tym, że szuler pod jednym z kubków chował kamień i szybko zamieniał pozycję kubków. Gracz musiał wskazać kubek pod którym był kamień.

Dziś taka gra jest popularna jedynie w niektórych rejonach świata, gdyż musiała ustąpić miejsca grom nowszym, bardziej oddającym ducha naszych czasów. Jedną z takich gier jest poker, który jest wprost kwintesencją rywalizacji z innymi, za pomocą zwykłej talii kart.

Innym przykładem może być ruletka. Jest to najczystszy przykład gry całkowicie losowej, w której wszystko zależy od naszego osobistego szczęścia. Tu nic nie można zaplanować, być może dlatego gra ta jest tak popularna wśród ludzi, którzy do tego stopnia polubili ten dreszczyk emocji, kiedy koło się kręci i nigdy nie wiadomo gdzie zatrzyma się kulka, tak namiętnie obserwowana przez wszystkich. Gry hazardowe online to naprawdę super rozrywka!